7.2.2013

אפ, אפ אנד בתיאבון

6 פברואר, 2013
פאלו אלטו, קליפורניה (הייתי מת)

לאלו מכם שלא מכירים אותי מקרוב (ולשמחתי, כמות הקוראים מהזן הזה הולכת וגדלה כמעט אקספוננציאלית עם כל פוסט שעובר), יש לי צדדים נוספים מלבד הצד הבולס - וביניהם הצד הממוחשב, אם אפשר לקרוא לזה צד. אז בצד זה אני כולל גם את החיבה,או הפֶטיש, אם תרצו, לגילוי אפליקציות חדשות בכל דרך שהיא. עד שאני אתחיל בבראנצ'ינג לבלוג-טכנולוגיה כלשהו, חשבתי שיהיה אחלה רעיון לחלוק כמה אפליקציות חביבות, וניחשתם נכון - הן יהיו אפליקציות אוכל. או אוכליקציות. ולא. אינסטגרם היא לא אפליקציית אוכל!

forkly היא בעצם רשת חברתית שסובבת סביב אוכל. תמונות של אוכל, ליתר דיוק. איש איש בארוחתו שלו מתעד את מה שהוא זולל, בין אם זה בבית ובין אם בחוץ, בתמונה ובקאפשן מתמצת, וחולק עם שאר העוקבים. כמובן שיש את אופציית המיקום - שמאתרת היכן אתם נמצאים ומוצאת מנות שונות מסביבכם (אם במקרה אתם גוועים וזה מה שיקבע היכן תאכלו - הידד). הלייק מוחלף כאן בwant it הולם הרבה יותר, וכיאה לכל רשת חברתית צעירה, לכל אחד יש פרופיל עם המנות שתיעד, המנות שטעם, וכמה wantים הוא קיבל. 

בשלוש מילים: אינסטגרם בלי עננים.
קליק לאייפון, אין קליק לאנדרואיד.

foodgawker אפליקציה נוספת, הפעם נטולת רשת חברתית, בערך, כשהרעיון כאן סובב סביב הויזואליות. המסך המרכזי מציג תמונות מפתות בטירוף של מטעמים שונים, וכניסה לתמונה שעשתה לכם את זה תוביל אתכם לעמוד באינטרנט שבו יש את המתכון האולי-בלתי-אפשרי לאותה מנה. את האמת? כיף בעיקר להסתכל על התמונות.

בשלוש מילים: לחדורי מוטיבציה בלבד.
קליק לאייפון, גם כאן אין קליק לאנדרואיד.

עד10 אפליקציה ישראלית די חדשה, שמשמה אפשר כבר להסיק את המטרה שלה - למצוא לכם משהו לאכול עד 10 שקלים. הרעיון - חביב ביותר, בפועל - טיפה פחות. כמות המקומות שמציעים אוכל בפחות מ-10 שקלים היא כמובן נמוכה מאוד (תתכוננו להרבה הצעות לחצי מנת פלאפל), ולהצעות שתקבלו למזללות סביבכם ייכנסו בצורה מעצבנת גם מקומות שמציעים שתיה ב-8 שקלים או חמוצים ב-9 שקלים. מפתחי האפליקציה היו מודעים כנראה למחירי המזון בארץ (וטוב שכך) ובמסך הפתיחה יש אפשרות לבחור גם בהצגת מנות של עד 20 או 30 שקלים, כאן כבר תקבלו מבחר גדול יותר של מנות ומקומות. ראויה לשבח העובדה שבמסך הצעת המסעדות מקבלים גם את המנות המוצעות עצמן - מה שיחסוך לכם הליכה לשווא.

בשלוש מילים: waze של פלאפלים.
קליק לאייפון, קליק לאנדרואיד.

SupperKing כחובב קאוצ'סרפינג ועולם פתוח יותר, אני מת על האפליקציה הזו - למרות שעוד לא יצא לי להשתמש בה באופן פעיל. הרעיון, כחלק מטרנד שגדל בזמן האחרון (וכולל קבוצות פייסבוק ואתרים שונים), הוא לאחד בין אנשים שאוהבים לבשל ולארח, לאנשים שרוצים ו\או אוהבים לאכול. איך זה עובד? מישהו שרוצה לארח ולבשל מפרסם תאריך בו הוא מקיים ארוחה (או משתה), את שם המאורע המפוצץ שהוא בוחר, מה יוגש בארוחה, כמה מקומות פנויים, קוד לבוש וכמובן היכן זה יקרה וכמה יעלה להצטרף (כאשר נהוג לגבות סכום סמלי לכיסוי העלות). יופי של דרך להכיר אנשים כשעוברים דירה או כשסתם מתחשק מינגלינג אקראי אבל טעים.

בשלוש מילים: סופר-קלי-פרג'ליסטי.
קליק לאייפון, סורי, אנדרואידים.

LikeEat עוד אפליקציה ישראלית, עם רעיון דומה לזה של עד10, רק בלי מגבלת עשרת השקלים. מעוצבת נפלא, נוחה, יכולה להסתבך מעט, אבל נראית פירסט קלאס וגם עושה את העבודה. בסופר קלות אפשר לראות את המסעדות שסביבך, ולסנן לפי קטגוריות שונות - מחיר, דירוג גולשים, מרחק, משלוחים וכשרות. אפשר לבקש לראות רק מסעדות שפתוחות, רק כאלה שמכבדות סיבוס או תןביס (יום אחד אצלי) או לחפש לפי מטבח מסויים. סופר מגניב, סופר יפה, והצד השלילי היחיד שלה הוא שחייב לחבר אותה לפייסבוק. ניחא. בנימה חיובית - להוריד בלי להסס. שימושי וקל משקל.

בשלוש מילים: תשע מתוך עשר.
קליק לאייפון. אנדרואיד? ניחשתם נכון.

AppToEat לא נפרט יותר מדי - אחות נוספת של LikeEat ועד10 - פוד-פיינדר. עם כל טווח המחירים שתרצו, ממשק נוח יותר מזה של עד10 אבל פחות אדיר מזה של LikeEat, שתציע לכם מנות (די מוזרות, לפעמים) בסביבתכם ובמחיר שתרצו.

בשלוש מילים: עוד אחת לאוסף.
קליק לאייפון. טוויסט בעלילה! קליק לאנדרואיד.


תגובה 1:

  1. כל הכבוד אחלה סיקור!

    השבמחק