25.2.2014

ויטרינה

25 פברואר, 2014
אבן גבירול 54, תל אביב-יפו

הרבה זמן רחשו סביבי רחשים בנוגע להמבורגר הטוב ביותר בתל אביב. שמעתי הרבה גרסאות והתלבטתי בעצמי מה התשובה הנכונה מבחינתי. אז החלטתי לטעום את כולם [בערך] ולהחליט. מעניין אם אצליח להתמיד בפרויקט השאפתני הזה. והרי הוקם לו האשטאג חדש: #ההמבורגרהכיטובבתלאביב. ארוך מדי? אז #הכיבורגר יספיק.
Vitrina

אחד המקומות שעלו כמה פעמים בדיונים היה הויטרינה. אכלתי שם בעבר את מה שאמורים לאכול שם [נקניקיה מדהימה] אבל מתברר שהמקום שמתמחה בנקניקיות דווקא ידוע בהמבורגר המעולה שלו. אז רתמתי חברה לארוחת צהריים חורפית-בכאילו, וניסיתי את ההמבורגר ההו-כה-מדובר.
מינימלי אך מקסימלי

פייר, היה מעולה. אין הרבה יותר מדי מה לקשקש על זה. המבורגר טעים ועסיסי בטירוף, שמגיע חצוי, מה שמקל את מלאכת האכילה בעשרות מונים ומונע אובר-טפטוף על השרוולים. הלחמניה רכה ובלתי-מורגשת במובן הטוב. בעזרת קצת חיטוטים ברשת גיליתי שמסתובבת לה שמועה שמשתמשים שם בויטרינה בבשר צוואר מעושן בקציצה של ההמבורגר - וזה מה שנותן לו את הטעם המשובח. אני לא יודע אם זו אכן הסיבה, אבל מה שהם לא שמים שם - זה נכון.
סליחה על המשחקים. אימצתי מצלמה חדשה :)

לצד ההמבורגר הגיע הצ'יפס העוד-יותר מפורסם של הויטרינה. בטטות ותפוחי אדמה חתוכים דק, עם גרידת לימון מעל. זה כל מה שצריך כדי שצ'יפס יהיה מושלם. אם עוברים שם ליד הויטרינה בדרך לאיזה מרתון שיוצא מכיכר רבין - באמת, תעברו בויטרינה להתרענן בצ'יפס קטן. זה באמת מרענן. יחד עם הצ'יפס הוגש איולי [עם הרגשת טחינה מוזרה ומפתיעה] וקטשופ שבמבט ראשון נראה כמו כל קטשופ מוכר וידוע אבל במבט קרוב וטעימה זריזה מבינים את הטעות. קטשופ-סלק זה הקטשופ שמוגש שם, והוא חמצמץ מתוק ומשדרג את כל החויה עוד יותר. סוכר.
הפעם היחידה שתוכלו להגיד על צ'יפס שהוא מרענן.
תמונת פרידה.

הביקור היה קצר וכמוהו גם ה"ביקורת". תענוג צרוף במחיר לא יקר במיוחד [45 שקלים לצ'יזבורגר, 40 להמבורגר, 15 שקלים תוספת עבור צ'יפס חצי-חצי ושתיה קלה]. 9 במדד הבינלאומי שלנו.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה